Odstranění znamének a výrůstků

Odstranění znamének a kožních útvarů

Co jsou kožní výrůstky?
Kožní výrůstky jsou útvary na kůži, které mohou mít různou podobu a původ. Kromě toho, že vás jejich přítomnost může rušit esteticky, mohou být i potenciálním zdravotním problémem. Proto je dobré mít o svých výrůstcích vždy přehled a vědět, které je potřeba sledovat a případně odstranit.

JAK ošetření probíhá?
Pro odstranění znamének a výrůstků používáme frakční CO2 laser a diodový K laser. Při zákroku je paprsek laseru namířen na ošetřované znaménko nebo výrůstek, které pomocí krátkých laserových pulzů postupně vaporizuje (odpařuje). Po odstranění na místě vznikne drobný stroupek.

Je ošetření BOLESTIVÉ?
Bolestivost odstranění znamének a výrůstků laserem je jen mírná. Klienti, kteří dobře snášejí bolest, jej proto často podstupují zcela bez anestezie. Pokud jste na bolest citlivější, ošetřované místo předem lokálně umrtvíme injekční anestezií.

CO po ošetření následuje?
Odstranění znamének a kožních výrůstků se provádí ambulantně. Klient po zákroku odchází domů. Pod stroupkem po ošetření laserem dochází k rychlé regeneraci buněk. Hojení trvá obvykle jeden týden. Po odloupnutí stroupku se objeví růžová jizvička ve tvaru původního znaménka, která v následujících měsících postupně bledne. Bezprostředně po ošetření laserem je důležité chránit jizvu před intenzivním slunečním zářením a používat krém s vysokým ochranným faktorem – ideálně SPF 50+. Při správné péči o jizvu můžete minimalizovat její nežádoucí estetický efekt.

Proč odstranit kožní nedokonalosti laserem?

 K odstranění kožních útvarů laserem přistupujeme pouze v případě, že byly zhodnoceny dermatologem jako nerizikové. Pokud však byl útvar označen jako rizikový, svěříme vás do péče některého spolupracujícího pracoviště k chirurgickému řešení. Vzorek z ošetřované oblasti zašleme na histologické vyšetření.

2015 - 2024 © DermaComfort s.r.o. - MUDr. Eva Pelikánová