IPL

Jde o ošetření Intenzivním pulzním světlem, kterým se ošetřují hlavně chloupky, pigmentace, rozšířené žilky v obličeji. Dále se IPL může použít k rejuvenaci a ošetření akné. Při ošetření se volí různá intenzita, dle fototypu tak, aby výsledný efekt byl co nejlepší. Ošetření je potřeba opakovat dle domluvy.

Epilace – pomocí IPL můžeme ošetřit jak tmavé, tak i světlé chloupky. Vždy podle toho jakou zvolíme hlavici. Čím jsou chloupky tmavší a tvrdší, tím lépe na impulz reagují. Vždy je důležitá příprava před ošetřením, kdy se den před samotným ošetřením musí místo oholit, aby délka chloupků byla „akorát“ . Na ošetřované místo se potom nanese gel, který zabrání popálení okolní kůže, či spálení např. obočí. Zvolí se vhodná intenzita dle fototypu klienta, přiloží se hlavice a začne ošetření. Samotný výkon trvá par minut. Ovšem je nutné ošetření opakovat. Počet opakování je individuální, dle citlivosti chloupků na impulz. Během léčby se chloupky nesmí vytrhávat.

Pigmentace – přístroj IPL slouží i k ošetření pigmentací. vždy je důležitá konzultace s lékařem, který toto ošetření doporučí, nebo navrhne jiné řešení. Ošetření pigmentací probíhá obdobně jako ošetření chloupů, jenom se použije jiný mód, vhodný právě k ošetření pigmentací. Musí se zvolit správná intenzita dle fototypu klienta, nanese se gel na ošetřovanou plochu a pomocí hlavice se provádí impulzy. Ihned po ošetření může být místo zčervenalé a postupně hnědne. Místo ničím nepromazáváme a necháme ho aby se stroupky postupně odloupaly. Ošetření je možné opakovat po 3 – 4 týdnech, dle stavu. Ošetření pigmentací se provádí v jarních či podzimních měsících.

Žilky – ošetření žilek provádíme pomocí IPL přístroje v případě, že se jedná o větší plochu. Opět se zvolí správná intenzita dle fototypu klienta, nanese se gel a pomocí hlavice se provede ošetření. I u žilek je nutné ošetření individuálně opakovat, I zde záleží na citlivosti žilek na impulzy. Po ošetření může být místo zarudlé a postupně začne vybledávat a žilky se stahují. Někdy se žilky během času objeví znovu a potom je dobré ošetření zopakovat.

2015 - 2024 © DermaComfort s.r.o. - MUDr. Eva Pelikánová