Léčba jizev a akné

Jak probíhá ošetření CO2 laserem?

Trápí vás povolená kůže v obličeji, jemné i hlubší vrásky, rozšířené póry nebo jizvičky, které vám zůstaly jako nepříliš lichotivá vzpomínka na akné? Dopřejte své pleti ošetření frakčním CO2 laserem. Teplem laserových paprsků se vaše pokožka prohřeje a obnoví se v ní tvorba kolagenu, látky zodpovědné za elasticitu pokožky. Ta se proto krásně vypne a díky účinkům laseru z ní vymizí i drobné nedokonalosti. Výsledek? Překvapíte svěží pletí, zapůsobíte mladším a odpočatějším dojmem!

Laser CO2 obnovuje teplem kolagenní vlákna

Ošetření laserem CO2 trvá několik minut podle velikosti ošetřované lokality. Před procedurou dostanete na oči speciální brýle nebo krytky. Při ošetření dopadá laserový paprsek na kůži v mikrobodech, které na pokožce vytvářejí jakousi mřížku. Postupně dochází i k odpaření drobných nerovností na kůži. Uvolněné teplo zároveň prohřívá pokožku do hloubky a aktivuje v ní tvorbu kolagenu.

Kvůli teplu vycházejícímu z laserového paprsku by vás ale pokožka mohla při proceduře pálit.

Frakční CO2 laser reší – omlazení pleti, odstranění znamének a výrůstků

Efekt ošetření očekávejte přibližně za 6 týdnů

Bezprostředně po ošetření může vaše pokožka mírně otéct, zarudnout a také vás trochu pálit. Ošetřené místo si proto ledujte a zároveň na něj aplikujte hojivý krém – doporučujeme Bepanthen. Po 2–3 dnech se na kůži objeví i drobné stroupky. Budete vypadat, jako byste se spálili tzv. přes cedník. Do 5–14 dní se ale stroupky zhojí. Rychlost hojení závisí na intenzitě a lokalitě ošetření. Efektu laserového ošetření se dočkáte přibližně po 6 týdnech. Počet procedur a jejich výsledek se ale vždy odvíjí od konkrétního problému s pletí, věku, typu kůže i lokality ošetření.

Po proceduře buďte na pleť opatrní

Až se vám pokožka po ošetření zklidní, můžete na ni opět aplikovat i make-up. Dokud ale bude citlivá, raději ji pouze zlehka omývejte borovou nebo převařenou vodou. Dalších 6–8 týdnů po ošetření se také nevystavujte sluníčku a pleť chraňte krémem s vysokým UV faktorem – nejlépe SPF 50+.

2015 - 2024 © DermaComfort s.r.o. - MUDr. Eva Pelikánová